Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Finanšu ministrija sekmīgi turpina darbu pie ES fondu apguves vienkāršošanas

22.04.2009

Trešdien, 22.aprīlī Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāra vietnieks un Eiropas Savienības (ES) fondu vadošās iestādes vadītājs Latvijā Andžs Ūbelis informēja par FM jau veiktajiem un plānotajiem ES fondu apguves vienkāršošanas pasākumiem.

Trešdien, 22.aprīlī Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāra vietnieks un Eiropas Savienības (ES) fondu vadošās iestādes vadītājs Latvijā Andžs Ūbelis informēja par FM jau veiktajiem un plānotajiem ES fondu apguves vienkāršošanas pasākumiem.
Veicot izvērtējumu par ES fondu apguves vienkāršošanu (tā ietvaros tika veiktas intervijas un fokusgrupas ar pašvaldību, NVO, valsts pārvaldes iestāžu un uzņēmēju pārstāvjiem), FM identificējusi 4 svarīgākos uzdevumus, kurus plānots ieviest līdz 2009.gada vasaras vidum. Tie paredz paātrināt ES fondu apguves ātrumu, rodot iespēju attiecīgajā nozares ministrijā apstiprināt aktivitāšu īstenošanas nosacījumus attiecībā uz valsts pārvaldes iestādēm un pašvaldībām, nevis, kā līdz šim – MK. Tāpat finansējumu no valsts budžeta piešķirt ar finanšu ministra, nevis MK lēmumu. Paredzēts izstrādāt vienotas prasības atskaišu un izdevumus pamatojošo dokumentu iesniegšanai, kā arī ieviest ES fondu aktivitāšu apguves kalendāru. Vēl viens no svarīgajiem uzdevumiem ir sadarbības iestāžu organizēti klientu apmierinātības novērtējumi, par kuru rezultātiem informēs ES fondu finansējuma saņēmējus.
Jau iepriekš ziņots par FM veiktajiem ES fondu sistēmas vienkāršošanas pasākumiem, kā rezultātā būtiski paātrināta finanšu aprite projektos un atvieglota projektu ieviešana (piemēram, uz pusi samazināti maksājuma pieprasījuma izskatīšanas termiņi, projektu īstenotājs var pieprasīt apmaksāt izdevumus, ja ir to pamatojošie dokumenti, arī gadījumā, ja nav iesniedzis pilnu atskaiti par projekta mērķu izpildi). Vairāk skatīt ES fondu mājaslapas sadaļā ES fondu plānošana/ES fondu aktivitātes 2009.gadā.
Lai sekmīgi varētu turpināt darbu pie ES fondu ieviešanas sistēmas vienkāršošanas, FM aicina ES fondu finansējuma saņēmējus izteikt uz personisko pieredzi balstītus priekšlikumus, kas ļautu uzlabot fondu apguvi. Priekšlikumus iesējams izteikt, rakstot uz šim nolūkam izveidotu e-pasta adresi uzlabofondus@fm.gov.lv. Ierosinājumi tiks izvērtēti un iespēju robežās ņemti vērā turpmāko ES fondu vienkāršošanas pasākumu ietvaros.
Informācijas sagatavotājs:
Agnese Beļkeviča
Preses nodaļa
Tālr. 67083938
Agnese.Belkevica@fm.gov.lv

Pierakstīties sadaļai:   Aktualitātes