Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludinājusi atklātu projektu iesniegumu atlasi par Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu ģimenes ārstu prakšu attīstībai.

22.02.2019

Ar ES struktūrfondu atbalstu plānots atbalstīt vismaz 535 ģimenes ārstu prakšu attīstību ar mērķi uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru. Ģimenes ārstiem tiek dota iespēja iegādāties gan medicīniskās tehnoloģijas, gan mēbeles, gan saimnieciskās ierīces un aprīkojumu, kā arī informācijas tehnoloģiju aprīkojumu. Tāpat projektu ietvaros ir atbalstāma būvniecība un ar to saistītās izmaksas.

ES fondu atbalsts tiks sniegts gan individuālo ģimenes ārstu prakšu attīstībai, gan praksēm, kuras noslēgušas sadarbības līgumu. 
 
Paredzēts, ka individuālā ģimenes ārstu prakse, kas turpinās darbu tāpat kā līdz šim, savai attīstībai varēs piesaistīt finansējumu no ES struktūrfondiem līdz 8 tūkstošiem eiro vai līdz 10 tūkstošiem eiro gadījumā, ja konkrētai praksei ir vairākas pakalpojuma sniegšanas vietas. Savukārt prakses, kuras noslēgušas sadarbības līgumu darbu nodrošinās atsevišķas 2 – 5 ģimenes ārstu prakses, kas atradīsies vienā vai dažādās adresēs līdz 5 km attālumā viena no otras. Šādās praksēs būs pieejams plašāks veselības aprūpes pakalpojumu klāsts, piemēram, vismaz viens no sekojošiem speciālistiem – pediatrs, fizioterapeits, vecmāte, ginekologs. Kā arī pacientiem tiks nodrošināts garāks darba laiks – prakse būs atvērta 11 stundas. Praksēs, kuras noslēgušas sadarbības līgumu katra no ģimenes ārsta praksēm varēs piesaistīt savai attīstībai līdz 10 tūkstošiem eiro uz vienu praksi.
 
Pirmajā projektu iesniegumu atlases apakškārtā, kas paredz atbalstu individuālo ģimenes ārsta prakšu un ģimenes ārstu sadarbības prakšu attīstībai pieejamais attiecināmais finansējums ir 3,7 milj. euro.
 
Projektu iesniegumus CFLA var iesniegt no š.g. 25.februāra līdz 24.aprīlim. Nosacījumus projektu īstenošanai ir sagatavojusi atbildīgā iestāde - Veselības ministrija. 
 
Atlases dokumenti atrodami CFLA mājas lapā
 
 

Pierakstīties sadaļai:   Aktualitātes