Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Notikusi ES fondu uzraudzības sanāksme

19.09.2014

Šodien, 19. septembrī, notika Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) un Eiropas Sociālā fonda (ESF) uzraudzības komisijas sanāksme*, kuras laikā speciālisti** uzklausīja Veselības ministrijas (VM) sagatavoto informāciju par paveikto ERAF un ESF līdzekļu apguvē pēdējo 6 mēnešu laikā.

Šī gada pavasarī tika izsludināta ceturtā projektu iesniegumu atlases kārta, kuras laikā ģimenes ārsti varēja iesniegt pieteikumus prakses uzlabošanai. Šajā kārtā tika iesniegti 27 projekti, no tiem 23 tika atbalstīti par kopējo summu 224 tūkstošiem eiro. Līdz šim jau ir atbalstītas 503 ģimenes ārstu prakses par kopējo summu 4,8 miljoniem eiro.
 
Lai veiktu papildus uzraudzību ES fondu jomā veselības aprūpē, Veselības ministrijas speciālisti turpmāk dosies funkcionālās pārbaudēs, kurās izvērtēs realizētā projekta atbilstību sākotnēji uzstādītam mērķim. Šobrīd notikušas jau divas pārbaudes Rēzeknes un Kuldīgas slimnīcās. 
 
Eiropas sociālā fonda finansējums palīdzējis gandrīz 48 tūkstošiem ārstniecības personu pilnveidot profesionālās iemaņas un prasmes 124 programmās. Vislielākā apmācāmo interese ir bijusi par profesionālajiem kursiem, kuros varēja pilnveidot savas zināšanas dažādos specifiskos jautājumos, kas tieši skar ārstniecības personas darbību.  Jau otro reizi tika rīkotas apmācības “Neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana ārkārtas situācijās ar daudz cietušajiem”, kas notika 2014.gada septembrī, Daugavpilī. 
 
Ar projekta ieviešanu iepazīstināja arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) speciālisti, informējot, ka šobrīd ir izveidotas un pilnībā darbojas visas četras dienesta reģionālās apakšstacijas. Tā kā sanāksme notika NMPD telpās, tad sanāksmes noslēgumā klātesošie varēja novērtēt dispečerdienesta punktu Rīgā, izsaukumu pieņemšanu un mācību telpas.
 
 
*apvienotā ERAF 3.1.5.  pasākuma „Veselības aprūpes infrastruktūra” un ESF 1.3.2. pasākuma „Veselība darbā”
 
**pārstāvji no Finanšu ministrijas, Labklājības ministrijas, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Māsu asociācijas, Latvijas Māsu arodbiedrības, Slimnīcu biedrības, Latvijas Sarkanā krusta, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas, Latvijas rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Farmācijas biedrības, Veselības aprūpes darba devēju asociācijas, Zemgales, Kurzemes un Latgales plānošanas reģiona.
 

Pierakstīties sadaļai:   Aktualitātes