Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

ES fondu uzraudzības sanāksmē pārrunā padarīto

19.03.2015

19. martā, notika Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) un Eiropas Sociālā fonda (ESF) uzraudzības komisijas sanāksme*, kuras laikā speciālisti** uzklausīja Veselības ministrijas (VM) sagatavoto informāciju par paveikto ERAF un ESF līdzekļu apguvē. 

Vidēji 7,3 tūkstoši eiro tika izlietoti vienas ģimenes ārstu prakses attīstībai. 184 no 629 ģimenes ārstu praksēm ERAF līdzfinansētie projekti jau ir noslēgušies, kuru ietvaros tika renovētas un rekonstruētas prakses, iegādātas medicīniskās ierīces un mēbeles, datortehnika, kā arī uzlabota vides pieejamība personām ar funkcionāliem traucējumiem.

 

Sanāksmes laikā nozares speciālisti tika iepazīstināti ar lielākajiem slimnīcu projektiem, kas noslēgušies pēdējā pusgada laikā. Īpaši tika akcentēta  Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles būvniecība un Liepājas reģionālās slimnīcas projekta noslēgums. Pēdējā pusgada laikā arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā tik atvērta radioloģiskās diagnostikas nodaļa, savukārt, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Infektoloģijas nodaļa, kas ir nozīmīgs ieguvums mazajiem pacientiem.

 

Pagājušajā gadā noslēdzās arī VM pārraudzītais Sociālā fonda finansētais projekts, kas ļāva 51 417 veselības aprūpes speciālistiem pilnveidot profesionālās prasmes kopumā 124 apmācības programmās.

 

Tāpat nozares profesionāļi tika iepazīstināti ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta realizētā ERAF projekta virzību, kā arī saņēma atbildes no Nacionālā veselības dienesta par e-veselības projekta virzību. Arī P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vadība sniedza informāciju par slimnīcā īstenojamā projekta norisi.

 Ar prezentāciju varat iepazīties šeit.

*apvienotā ERAF 3.1.5.  pasākuma „Veselības aprūpes infrastruktūra” un ESF 1.3.2. pasākuma „Veselība darbā”

 

**pārstāvji no Finanšu ministrijas, Labklājības ministrijas, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, Latvijas Ārstu biedrības, Slimnīcu biedrības,  Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas, Latvijas rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Veselības aprūpes darba devēju asociācijas, Zemgales  plānošanas reģiona.

Pierakstīties sadaļai:   Aktualitātes