Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Stājušies spēkā grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 17. maija noteikumos Nr. 310

17.11.2017

Stājušies spēkā grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 17. maija noteikumos Nr. 310 par kompleksiem veselības veicināšanas pasākumiem un pasākumiem vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei. Ministru kabineta noteikumu grozījumi stājās spēkā 2017.gada 18.novembrī.
Tiesību akta mērķis ir nodrošināt 9.2.4.1. pasākuma "Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi" un 9.2.4.2. pasākuma "Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei" projektu īstenošanas vienkāršošanu, paredzot administratīvā sloga mazināšanu projekta vadības un īstenošanas nodrošināšanas izmaksu aprēķinā un uzskaitē, atsakoties no nākamā gada darba plānu sagatavošanas.

Grozījum paredz pagarināt maksimālo SAM 9.2.4. 2.pasākuma 1 projektu iesniegumu atlases kārtas ietvaros apstiprināto projektu īstenošanas termiņu līdz 2020.gadam un 2 projektu iesniegumu atlases kārtas ietvaros apstiprināto projektu īstenošanas termiņu līdz 2023.gadam, ar nosacījumu, ka kopējais projekta īstenošanas termiņš nepārsniedz 36 mēnešus.
Paredz iespēju Slimību profilakses un kontroles centra neaktīvajās pašvaldībās īstenotajā projektā veikt grozījumus, papildus iekļaujot 9 pašvaldības, kuru projektu iesniegumi tika noraidīti projektu iesniegumu vērtēšanas procesā vai tika atsaukti uzsākot projekta īstenošanu. 
 
Labākai tiesību akta normas uztveramībai MK noteikumos iekļautas četras prioritārās (sirds un asinsvadu, onkoloģijas, bērnu (sākot no perinatālā un neonatālā perioda) aprūpe un garīgā veselība) veselības jomas, kurās īstenojamas atbalstāmās darbības.
 

Pierakstīties sadaļai:   Aktualitātes