Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Finansiālu atbalstu par darbu reģionos varēs saņemt arī zobārsti

13.02.2020

Lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību ārpus Rīgas, Veselības ministrija paplašina mediķu loku, kas var saņemt finansiālu atbalstu, izvēloties strādāt reģionos. Ministru kabinets šodien, 11. februārī, apstiprināja grozījumus attiecīgajos Ministru kabineta noteikumos*.

Turpmāk arī zobārsti varēs saņemt finansiālu atbalstu, ja izvēlēsies doties strādāt ārpus Rīgas un sniegt valsts apmaksātus pakalpojumus. Šodien Ministru kabinets / Government of Latvia lēma paplašināt mediķu loku, kas šo atbalstu var saņemt.
 
Tas būs viens no risinājumiem, lai zobārsts būtu pieejamāks bērniem.
Ja ārstniecības persona nolemj darbu uzsākt ārpus Rīgas, ir iespēja saņemt vienreizēju pārcelšanās kompensāciju (arī par katru ģimenes locekli) un pirmos divus gadus arī finansiālu atbalstu, lai segtu dzīvošanas izdevumus. Piemēram, ārsts, kuram ir laulātais un divi bērni, kompensācijā par darbu ārpus Rīgas saņemtu aptuveni 13 tūkstošus eiro.
 
Plašāk šeit
 
 
*“Grozījumi Ministru kabineta 2017. gada 21. marta noteikumos Nr.158  “Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību ārstniecības un ārstniecības atbalsta personām, kas sniedz pakalpojumus prioritārajās veselības jomās iedzīvotājiem, kas dzīvo ārpus Rīgas” īstenošanas noteikumi””
 

Pierakstīties sadaļai:   Aktualitātes