Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

73% iedzīvotāju ES fondu finansējuma ieguldīšanu Latvijā vērtē kā sekmīgu

09.01.2020

73% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju Eiropas Savienības (ES) finansējuma ieguldīšanu Latvijā kopumā vērtē kā sekmīgu, kas ir vairāk nekā visās iepriekšējās sabiedriskās domas aptaujās par ES fondiem kopš Latvijas iestāšanās ES, secināts jaunākajā tirgus un sociālo pētījumu aģentūras “Latvijas Fakti” veiktajā pētījumā “Iedzīvotāju informētība un izpratne par Eiropas Savienības fondiem 2019.gadā”.

Vairākums Latvijas iedzīvotāju kā prioritārās jomas, kurās turpmāk būtu jāiegulda vairāk ES fondu līdzekļu, nosauca veselības un sociālo aprūpi (57%), nodarbinātības veicināšanu (minēja 41%% respondentu) un ceļu un transporta sistēmas sakārtošanu (37%). Nākamās vietas prioritāro jomu sarakstā ieņem izglītības attīstība (30%) un atbalsts lauksaimniekiem (minēja 26% aptaujāto).

Sabiedriskās domas aptauju par iedzīvotāju informētību ES fondu jautājumos Finanšu ministrijas pasūtījumā veica tirgus un sociālo pētījumu aģentūra „Latvijas Fakti”, izmantojot tiešās intervēšanas metodi respondentu dzīves vietās. Aptaujā pēc stratificētās nejaušības principa tika iekļauti 1007 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Aptaujas rezultāti pieejami ES fondu mājaslapā.

 

Pierakstīties sadaļai:   Aktualitātes