Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Izveidota vienotās neatliekamās palīdzības un katastrofu medicīnas vadības informācijas sistēma un dispečeru centri

04.09.2015

Neatliekamās medicīnas palīdzības dienests ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu īstenojis apjomīgu projektu, ieguldot neatliekamās palīdzības un katastrofu medicīnas vadības informācijas sistēmas un dispečeru centru izveidē gandrīz 30 miljonus eiro.

Neatliekamās medicīnas palīdzības dienests ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu īstenojis apjomīgu projektu, ieguldot neatliekamās palīdzības un katastrofu medicīnas vadības informācijas sistēmas un dispečeru centru izveidē gandrīz 30 miljonus eiro.

Lai sakārtotu un uzlabotu neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumu sniegšanu ikdienā un ārkārtas medicīniskajās situācijās Latvijā, ar mūsdienīgu informācijas tehnoloģiju palīdzību centralizēta neatliekamās medicīniskās palīdzība un un katastrofu medicīnas sistēmas vadība.

Projekta ietvaros iegādāta informācijas sistēmu darbināšanai nepieciešamais aprīkojums, izveidots vadības un dispečeru centrs, ietverot Operatīvās vadības centru un piecus reģionālos vadības un dispečeru centrus, kā arī atjaunots operatīvā medicīniskā autotransporta parks un neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāžu medicīniskais aprīkojums.

Projekta īstenošana uzsākta 2009. gada aprīlī un tas pabeigts šī gada jūnijā, realizējot 2007. - 2013. gada plānošanas perioda darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" aktivitāti "Neatliekamās medicīniskās palīdzības attīstība".  

Projekta attiecināmās izmaksas ir 29 989 885.27 eiro, t.sk. ERAF finansējums 26 754 602.37 eiro un valsts budžeta finansējums 3 235 282.90 eiro. Projekta gala maksājuma pieprasījumu CFLA iesniedza Valsts kasē apmaksai š.g. 2. septembrī.

Pierakstīties sadaļai:   Aktualitātes