Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Dzemdību namā tapušas jaunas dzemdību un grūtnieču aprūpes telpas
23.01.2019 10:27
 

Ceturtdien, 24.janvārī, plkst.13 Rīgas Dzemdību namā pēc remonta darbiem atklās mūsdienīgas dzemdību un grūtnieču aprūpes telpas

 

18.12.2018

Latvijā uzlabota pieejamība augstas kvalitātes veselības aprūpes pakalpojumiem, pateicoties ES fondiem

 

28.11.2018

Projekta ietvaros tiks atbalstītas ārstniecības personas, kas uzsāk darbu ārpus Rīgas:
 
ārsti, ārsta palīgi, medicīnas māsas, māsas palīgi, vecmātes, fizioterapeiti un ergoterapeiti, kas uzsāk darbu stacionārā ārstniecības iestādē;
ārsti un ārsta palīgi (feldšeri), kas uzsāk darbu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā;
ārsti-psihiatri, ārsta palīgi, māsas un māsas palīgi, kas uzsāk darbu psihiatrijas praksē;
ģimenes ārsti, medicīnas māsas, ārsta palīgi un vecmātes, kas uzsāk darbu ģimenes ārsta praksē.

28.11.2018

 
Paredzēta atsevišķa kompensācija par specifisku zināšanu, pieredzes un informācijas nodošanu tiem ģimenes ārstiem, kuri vēlas atstāt savu praksi jaunajam speciālistam. Minētā kompensācija paredzēta abiem ārstiem – gan ģimenes ārstam, kas nodod praksi, gan ģimenes ārstam, kas šo praksi pārņem un turpinās darbu.

16.10.2018

Finansiālais atbalsts būs pieejams ārstiem, māsām, ārstu palīgiem, māsu palīgiem, vecmātēm, fizioterapeitiem un ergoterapeitiem, kuri ir gatavi doties darbā ārpus Rīgas un sāks darbu:
stacionārā;
ģimenes ārsta praksē;
psihiatrijas praksē;
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

 

27.09.2018

Ministru kabineta noteikumi par atbalstu ģimenes ārstu prakšu infrasturktūras attīstībai stājās spēkā 2018.gada 28.septembrī. ES struktūrfondu atbalsts tiks sniegts, lai veicinātu ģimenes ārstu prakšu infrastruktūras attīstību, tai skaitā tehnoloģiju iegādei, būvniecībai, tādējādi pacientiem uzlabojot pieejamību veselības aprūpes pakalpojumiem. Plānots, ka uz atbalsta finansējuma kopumā varēs pretendēt 535 ģimenes ārstu prakses. Kopumā ģimenes ārstu prakšu attīstībai plānoti 4,5 miljoni eiro.
 

06.09.2018

2018. gada 30. augustā Eiropas Komisijai tika nosūtīts paziņojums par atlasīto lielo projektu “Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunās A2 ēkas attīstība”.
Eiropas Komisijas  pozitīva atzinuma gadījumā projekta apstiprināšana plānota jau šī gada decembrī.
 
 
 
 

10.08.2018

Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014.-2020.gada plānošanas perioda Uzraudzības komiteja 2018.gada 9.augustā ir apstiprinājusi  Veselības ministrijas veselības aprūpes infrastruktūras ceturtās kārtas projektu iesniegumu vērtēšanas kritērijus.

26.07.2018

Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums veselības aprūpei Latvijā 2014.-2020.gada plānošanas periodā tiks sniegts četrās prioritārajās jomās - sirds un asinsvadu vesselība, bērna un mātes veselība, onkoloģija un garīgā veselība. Kopējā atbalsta summa 287 milj euro paredzēta medicīnas iestāžu infrastruktūras uzlabošanai - būvniecībai un medicīnas iekārtu iegādei, Latvijas iedzīvotājiem veselības uzlabošanai un slimību novēršanai, ārstiem un māsām darba uzsākšanai ārpus Rīgas, ārstu un māsu profesionālās kvalifikācijas celšanai, veselības aprūpes sistēmas uzlabošanai, kā arī  darbībām ārstēšanas kvalitātes un pacientu drošības uzlabošanai.

27.06.2018

Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums veselības aprūpei Latvijā 2014.-2020.gada plānošanas periodā tiks sniegts medicīnas iestāžu infrastruktūras uzlabošanai - būvniecībai un medicīnas iekārtu iegādei, Latvijas iedzīvotājiem veselības uzlabošanai un slimību novēršanai, ārstiem un māsām darba uzsākšanai ārpus Rīgas, ārstu un māsu profesionālās kvalifikācijas celšanai, veselības aprūpes sistēmas uzlabošanai, kā arī veikti pasākumi ārstēšanas kvalitātes un pacientu drošības uzlabošanai.