Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Atvieglos ES fondu uzraudzības un ieviešanas kārtību
09.06.2009 00:00
 

Valsts sekretāru sanāksmē ceturtdien, 4. jūnijā, tika izsludināts Finanšu ministrijas (FM) sagatavotais Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts par kārtību, kādā ievieš un uzauga Eiropas Savienības (ES) fondus.

04.06.2009

Valsts sekretāru sanāksmē ceturtdien, 4. jūnijā, tika izsludināts Finanšu ministrijas (FM) sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts par kārtību, kādā sniedz un pārbauda informāciju par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu un Kohēzijas fonda finansētiem projektiem un pieņem lēmumu par PVN iekļaušanu projektu attiecināmajās izmaksās.

03.06.2009

Trešdien, 3. jūnijā, Finanšu ministrijas (FM) Eiropas Savienības (ES) fondu stratēģijas departamenta direktors Aleksandrs Antonovs piedalīsies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Eiropas Komisijas „Europe Direct” informācijas centra Rīgā organizētajā konferencē „Eiropas Savienības iespējas plaukstošai Latvijai. Pirmā piecgade, kāda būs nākamā?” biznesa augstskolā „Turība”.

02.06.2009

Valdība otrdien, 2.jūnijā, iepazinās ar informatīvo ziņojumu par paveikto Latvijas ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmas ieviešanas rīcības plāna īstenošanā. Galvenie uzdevumi īstenoti saistībā ar valsts budžeta grozījumu izstrādi, likumdošanas pielāgošanas jomā, kā arī saistībā ar Eiropas Savienības (ES) fondu apguves jautājumiem.

27.05.2009

13. maijā Veselības ministrijā notika noslēdzošā programmas "Nacionālā programma veselības aprūpes jomā 2004.-2006.gadam" (turpmāk – Programma) vadības komisijas sēde, kurā Veselības ministrijas speciālisti iepazīstināja komisijas dalībniekus ar paveikto nacionālās programmas ieviešanā. Programma nodrošināja veselības aprūpes nozares investīciju politikas prioritāšu ieviešanu, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu.

20.05.2009

Otrdien, 19. maijā, valdība atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) iesniegtos grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos par trīs Eiropa Savienības (ES) fondu darbības programmu – "Cilvēkresursi un nodarbinātība", "Uzņēmējdarbība un inovācijas" un "Infrastruktūra un pakalpojumi" – tehniskās palīdzības aktivitātēm.

19.05.2009

Latvijā ES fondu izvērtēšana tiek veikta, piesaistot nozaru ekspertus un apzinot gan ES fondu vadībā un īstenošanā iesaistītās institūcijas, gan nevalstiskās organizācijas, gan sociālos partnerus, tādējādi nodrošinot vispusīgus un objektīvus rezultātus. Izvērtēšana ir būtisks instruments, lai veiktu neatkarīgu un kvalitatīvu analīzi par ES fondu ieviešanas sistēmu, tās plusiem un mīnusiem.

12.05.2009

Trešdien, 13.maijā, Veselības  ministrijā (VM) (Brīvības ielā 72,  309. telpā) norisināsies Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un  Eiropas Sociālā fonda (ESF) pasākumu uzraudzības komisijas sēdes.

24.04.2009

Šonedēļ, Ministru kabineta sēdē tika pieņemts lēmums apturēt divu Eiropas Sociālā fonda (ESF) aktivitāšu realizēšanu veselības aprūpē.

22.04.2009

Trešdien, 22.aprīlī Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāra vietnieks un Eiropas Savienības (ES) fondu vadošās iestādes vadītājs Latvijā Andžs Ūbelis informēja par FM jau veiktajiem un plānotajiem ES fondu apguves vienkāršošanas pasākumiem.